top of page

Hizmetlerimiz

Peyzaj Proje Ve Tasarım

zen yakın.png

Peyzaj proje hizmetimiz, alanda yapılacak olan ön çalışma ile başlar.Bu noktada müşterilerimizin istekleri not alınır. Proje alanı verileri (iklimsel özellikler, ölçümler, toprak yapısı, kullanım amacı vb) belirlendikten sonra tasarım ve görsellerin çalışmalarına başlanır.Müşterilerimizin istekleri ile alanda uygulanabilecek çalışmaların optimumu tarafımızca belirlenir. 2D Autocad avan (ön) proje çalışmalarımız, 3D görseller ile desteklenerek sunuma hazır hale getirilir. Sunum sonrası, yapılacak değişiklikler varsa tamamlanır ve kesin proje çalışması bitirilir.

Peyzaj Çevre Düzenleme Ve Bitkilendirme

IMG-2682_edited.jpg

Çevre ve bahçe düzenleme projelerinde uygulamaya başlamadan önce yapılacak olan uygulamanın kısa, orta ve uzun dönemde hangi noktada olacağı değerlendirilmelidir. Bitki seçimleri, seçilen bitki çeşitlerinin büyüme hızları, bitki karakterleri, tepe taç mesafeleri, bitkinin yatay – dikey büyüme özelliği, bitkinin dikim yönü, dikilecek toprak özellikleri, hâkim rüzgâr yönü ve hızı, alanın güneşlenme süresi vb. birçok faktör çevre ve bahçe düzenlemesine etki edecektir.
Tüm bu hususlar göz önünde bulundurularak sizin istekleriniz ve bizim tecrübelerimiz doğrultusunda alanlarınızı sizlere daha huzurlu, daha eğlenceli, daha kullanışlı, aile bireyleriniz ve çocuklarınız için daha samimi bir ortam yaratmak için yeniden düzenliyoruz.

İletişime Geçin

Rulu Çim Uygulaması

IMG-2973_edited.jpg

Hazır çim; gerekli üretim şartları sağlanmış alanlarda türlere göre tohumdan veya çelikten üretimi gerçekleştirilen özel bakım şartları uygulanarak üretilen yüksek kalitedeki çimin özel çim kesme makineleri ile standart boyutlarda tarladan kesilip satışa sunulduğu bir üretim metodudur. Üretilen hazır çime üretim periyodu süresince gerekli miktardaki organik ve inorganik besin elementi takviyesi yapılarak hazır çimin güçlü bir kök yapısı oluşturması sağlanır. Bunun yanı sıra gerekli ilaçlama ve gübrelemeler ile yabancı otlardan arındırılmış, sağlıklı ve sık dokulu bir hazır çim elde edilir.
Hazır çimin her mevsim uygulanabilir olması, güçlü bir kök sistemine sahip olması, hastalık ve zararlı barındırmaması, yabancı otlardan arındırılmış olması, çok kısa sürede uygulanabilir olması, bakım koşullarının ekme çime göre daha kolay olması gibi avantajlardan ötürü günümüzde en sık tercih edilen çim uygulama yöntemidir.

İletişime Geçin

Tohum Çim Ekimi

5c8df30645d2a09e00a18910_edited.jpg

Ekme çim uygulamasında toprak işleme ve tesviye gibi ön hazırlık işlemleri yapıldıktan sonra toprağın yapısına ve iklim özelliklerine uygun çim tohumu karışımları seçilir ve alana homojen olarak serpilir. Uygulanan tohumun üzerine ince bir kapak toprağı atılarak düzenli bir sulama ile çim çıkışı beklenir.
Günümüzde ekme çim yani tohumdan çim uygulaması, uygulanacak olan çimin türüne göre belli mevsimlerde uygulanabilir olması, çıkış sürecinin zaman alması ve bu süreç içerisinde yetiştirme ve bakım şartlarındaki zorluklar nedeniyle çok tercih edilmemektedir. Fakat istenilen ortam şartları sağlanıp bakım işlemleri sağlıklı bir şekilde yapılırsa ekme (serpme) çim, hazır çime oranla daha uygun bir fiyata sahip olduğu için tercih sebebi olabilmektedir. Konsept peyzaj olarak Eskişehir ili ve çevresinde profesyonel ve deneyimli kadrolarımız ile size en iyi hizmeti verebilmek için çalışmakta ve çim ekimlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

İletişime Geçin

Otomatik Sulama Sistemleri

pd-rotors-i-90_hunter-i90_rt.jpg

Sulama; optimum bitki gelişimi yönünden gereksinim duyulan ve doğal yağışlarla karşılanamayan suyun, uygun zamanda ve miktarda yapay yollarla bitki kök bölgesine verilmesidir.
Sulama programlarının hazırlanmasında temel amaç suyun optimum bitki gelişimi yönünden gereksinim duyduğu anda kök bölgesine yeterli miktarda suyun depolanmasını sağlamaktır. Bu durum uygun sulama yönteminin seçimi ile birlikte, özellikle sulama zamanı ve uygulanacak sulama suyu miktarının ne olması gerektiğine ilişkin kararların önceden doğru olarak saptanması ile mümkündür.
Günümüzde özellikle çim alanlara ve bitkilere otomatik sulama sistemleri uygulanmaktadır. Çim alanlar özellikle yaz aylarında muhakkak su ihtiyacı duyarlar. Bu su ihtiyacını karşılamanın en sağlıklı yöntemi ise suyun yağmurlama şeklinde çime verilmesi ile gerçekleştirilmesidir. Çim alanlarda ideal sulama zamanları genellikle güneşin batışından sonra ya da güneşin doğuşundan önce sabahın erken saatlerinde yapılan sulamalardır. Bu da anca otomatik sulama sistemi mevcut alanlarda yapılabilmektedir.
Otomatik sulama sistemleri ileri derecede mühendislik ve bilgi gerektirmektedir. Uygulama yapılan alanın tamamının homojen olarak sulanabilmesi için ürün seçimleri ve hesaplamalar doğru yapılmalıdır. Aksi takdirde bir bölge çok sulanırken bir bölge az sulanacak ve sağlıksız bir çim alanlar meydana gelecektir.

İletişime Geçin

Bahçe Bakımı

İlaçlama Hizmetleri

Bahçe bakımı, bitkilerin sağlıklı ve güzel bir şekilde yetişmelerini sağlamak için yapılan çeşitli işlemleri içerir. Çim biçimi, sulama kontrolleri, budama ,ilaçlama ,havalandırma gibi bakım işlemlerinin zamanında ve doğru bir şekilde yapılması bitki ve çimlerin sağlıklı büyümesini sağlayacaktır.

İletişime Geçin
bottom of page